یکشنبه , ۳ شهریور ۱۳۹۸
صفحه اصلی » موسیقی » در من برو شکار | گروه داماهی بعد از چهار

در من برو شکار | گروه داماهی بعد از چهار

آلبوم «در من برو شکار» بعد از چهار سال از آلبوم اولِ گروه داماهی منتشر شد، و حالا باید گفت: میارزید چهار سال صبر!
قبل از انتشار آلبوم تعدادی از قطعه‌ها را شنیده بودیم، اما هنوز پر از لحظات ناب و متراکم است.
داماهی حالا تمام ویژگی‌های یک «سوپراستار» را دارد. خودش را در دل مخاطب جا کرده، بدون اینکه بخواهد از خط فکری‌‌ و هویتش فاصله بگیرد. موسیقی‌اش آزادانه به پرواز در می‌آید و برای ما شخصیت‌پردازی می‌کند. از ترانه‌ی پرطرفدار «دیوانه» گرفته تا رمزوارترین اثرشان به اسم «چپلنگ». «چپلنگ» شخصیتی را ترسیم می‌کند مربوط به دوره‌ی مشروطه. مردی که به جنگِ پلنگ رفته و پای چپش را از دست داده و حالا غیر از پای از دست رفته، معشوق قوچانی‌اش را هم برده‌اند و با همان پای لَنگش به گرد سُم اسب یار می‌رسد.
داماهی به غیر از ملودی‌های بِکر و نوازنده‌های کاربلد، ترانه‌های «ابراهیم منصفی» و دو ترانه‌سرای دغدغه‌مند «احسان گودرزی» و «محمد طلوعی» را در دل خود دارد. ستون محکمی به اسم «خالو قنبر» پشت آن‌هاست و خیلی دیگر از هنرمندانِ درجه یکی که هم‌خوان و هم‌نواز هستند با این گردهماییِ هماهنگ.
آن‌ها برگشته‌اند. خیلی کامل هم برگشته‌اند.

گروه داماهی آلبوم در من برو شکار
رضا کولغانی، حمزه یگانه، ابراهیم علوی و دارا دارائی چهار عضو اصلی گروه داماهی هستند.

دیوانه بدون شک پرطرفدارترین ترک داماهی‌ست، ترانه‌ای با لهجه‌ی شیرازی از احسان گودرزی، از لحظه‌ی انتشارش مورد استقبال قرار گرفت و البته شروعی بود برای این پروژه‌ی داماهی. احسان گودرزی در بی‌امان هم ما را به سفری سایکو می‌برد و غروب باشکوهی را به‌نمایش میگذارد.

جاده لغزنده‌ست دیگر قطعه‌ای‌ست که پیش از آلبوم منتشر شده بود و شروع همکاریِ داماهی بود و محمود طلوعی، شاعری مهم در عرصه‌ی ترانه‌سرایِ نسل نو موسیقی ایران!

طلوعی با ترانه‌های جاده لغزنده‌ست، سوپراستار، بارون اسیدی، به درد می‌خوری، چَپلَنگ و در من برو شکار در این آلبوم، نقش مهمی دارد.

داماهی در آلبوم جدیدش سه انتخاب هم از ابراهیم منصفی دارد: درد بی‌دردی که نزدیک به دوسالِ پیش منتشر شد و هنوز غم و طعم‌ش تازگی دارد و جزء پرطرفدارترین کارهای داماهی‌ست، نیاز که پیش از این ویدیوی از آن منتشر شده بود و حالا با صدای مجید سالاری جذاب‌تر شده و در آخر بارکو با تنظیمی جذاب و شاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *