یکشنبه , ۳ شهریور ۱۳۹۸
صفحه اصلی » موسیقی » گروه Origamibiro | ادغام اشیا با موسیقی برای ساخت دنیای خیال

گروه Origamibiro | ادغام اشیا با موسیقی برای ساخت دنیای خیال

چشماتو ببند و به کوچکترین صداهایی که توی سرت می‌پیچه دقت کن. به بسته شدن در، به صدای خوردن قطره‌های بارون به شیشه ، به راه رفتن روی پارکت کهنه‌ی زیرشیروونی، به صدای فشردن کلیدهای یه ماشین تایپ قدیمی. خوب گوش کن به نظمِ بی‌‌نظمی همه‌ی این صداها. به موسیقی پنهانی که توی ذهن کمتر کسی نقش می‌بنده.  چشماتو حالا باز کن. این جهان کوچیک و ساده‌ی موسیقی‌هایی که هر روز با بی‌توجهی از کنارش رد میشیم. جهانی که با دست‌های گروه Origamibiro (+) به ثبت بصری و سمعی رسیده.

گروهی متشکل از سه هسته‌ی مهم -موزیسین، تهیه‌کننده و خالق صداها (تام هیل) – فیلم‌ساز و هنرمند تجسمی (The Joy Box) و یک نوازنده با مهارت نواختن چندین ساز تشکیل شده است.

فعالیت‌های گروه Origamibiro ابتدا با پروژه‌های شخصی تام شروع شد و پس از آن با اضافه شدن باقی اعضا با هدف ساخت موسیقی و پروژه‌های تصویری با موضوعات یافت، شعر و غزل‌سرایی، با استفاده از اجسام غیر قابل استفاده و صداها ( اعم از فشردن کلید ماشین تایپ، پاره شدن کاغذ و…) و سازهای موسیقی مختلف به فعالیت خویش ادامه داد.

ویدیوی بالا که یک اثر صوتی تصویری‌ست، به خوبی نشانگر هنر گروه origamibiro در ادغام اشیا و ابزار غیرمتعارف برای ساخت دنیای خیالی خاص خودشان است.

 

بقیه مطالبی را که ساغر در اورسی نوشته را هم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *