سه شنبه , ۱۹ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی » موسیقی » انتشار آلبوم گروه رودخانه خاکستری

انتشار آلبوم گروه رودخانه خاکستری

 گروه رودخانه خاکستری Gray River

آلبوم زیر خشم Beneath the Anger

 

قطعه هفتم آلبوم گروه رودخانه خاکستری رو گوش میکنیم. کِتو نام یکی از صور فرضی فلکی است که در اخترشناسی نپالی و هندی عنصر بسیار با اهمیتی محسوب می‌شود. البته چند قرنی است که مشخص شده سیاره‌ای در منطقه ای که برای کِتو درنظر گرفته می‌شده است ، وجود خارجی ندارد و بیشتر هاله ای از ستاره ها و اجرام اطرافش است که آنرا به‌عنوان یک عنصر مجزا آشکار می‌کرده ولی همچنان بسیاری از طالع بینی های تبتی بر اساس جایگیری کِتو محاسبه می‌شوند.
آلبوم ‘زیر خشم’ نخستین اثر رسمی گروه ‘رودخانه خاکستری (Gray River)، در سبک ترَش متال (Thrash Metal) و به زبان انگلیسی، در حقیقت یک mini-LP از آهنگهای ساخته شده ی اعضا در بازه ی زمانی پانزده ساله است. قطعات اول و آخر این آلبوم جزو ساخته های قدیمی اعضاست که پس از گذشت بیش از ده سال بصورت هاردکپی در دسترس علاقمندان قرار میگیرد. موسیقی، راویِ سرراست، بی واسطه و بدون حاشیه ی احساسات است و در این آلبوم به حس خشم پرداخته شده است. بدین منظور سازبندی شامل گیتارهای دیستورت شده، درام ضدضرب و بیس تحکمی است؛ البته از اصوات و سازهای دیگری از قبیل رعد (Thunder) و نویزِ پیک آپ نیز استفاده شده
است.

تعداد قطعات
مینی LP زیر خشم شامل ٨ قطعه است که ۶ قطعه اینسترومنتال و ٢ قطعه دارای کلام به زبان انگلیسی است.

سبک آلبوم
سبک آلبوم یک حالت بینابینی و نوسانی بین ژانرهای هاردکور، ترش متال (Oldschool)، پراگرسیو و هوی متال دارد.

عوامل همکاری در آلبوم
آهنگسازان و نوازندگان آلبوم سپهر اصل رسولی، سیاوش میرزایی و سعید صداقت هستند. بهمن طباطبایی و نیکان کهن بعنوان نوازندگان میهمان و یاشار پویان بعنوان طراح جلد در این آلبوم همکاری کرده اند. مراحل ضبط و میکس توسط سیاوش میرزایی و سعید صداقت صورت گرفته است و مسترینگ این آلبوم بر عهده سیاوش میرزایی بوده است.

حدود دو سال پیش سپهر رسولی و سعید صداقت تصمیم به نوازندگی گروهی گرفتند و بهمراه خشایار برقیان (نوازنده درامز) تمرینات خود را آغاز کردند، در این مدت مرحله آهنگ سازی انجام میشد. با پیوستن سیاوش میرزایی (متخصص صدابرداری، میکس و مسترینگ) فعالیت گروه جدی تر شد و اعضا تصمیم به ارائه آلبوم گرفتند. ضبط آلبوم در عید سال ١٣٩۴ انجام شد و مراحل میکس و مرحله مسترینگ تا خرداد ماه بطول انجامید.

گروه ‘رودخانه خاکستری’ با ترکیب مذکور از حدود یکسال و نیم پیش شکل گرفت؛ هرچند تمامی اعضا سابقه نوازندگی در گروههای دیگر یا با ترکیب اعضای متفاوت را داشتند.
آلبوم ‘زیر خشم’ این گروه توسط نشر آوای حنانه مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد را اخذ کرده، بتازگی مراحل تولید را به کمک شرکت رهیاب رسانه نوین پشت سر گذاشته است و در تاریخ ٢٧ آذر ١٣٩۴ توسط مرکز پخش موسیقی رها در فروشگاههای کشور توزیع شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *