جمعه , ۴ مهر ۱۳۹۹
صفحه اصلی » موسیقی » هتل کالیفرنیا – ایگلز

هتل کالیفرنیا – ایگلز

اجرای زنده ترانه هتل کالیفرنیا از گروه ایگلز در سال ۱۹۷۷

مردی تنها در بزرگراهی دورافتاده بی هدف رانندگی میکند. در دور کورسوی نور هتلی را میبیند. وارد هتل میشود. هتلی پر زرق و برق با مهمانان عجیب که خود را آنجا زندانی کرده اند! هر چند که نمی‌داند اینجا چه جور جایی است و با خودش می‌گوید: “اینجا ممکنه بهشت باشه/ ممکن هم هست که جهنم از آب دربیاد.” این داستان خلاصه ایست از ترانه مشهور و ماندگار هتل کالیفرنیا ک سال ۱۹۷۶ گروه امریکایی ایگلز منتشر کرد. ترانه ایی که به سرعت در صدر بیلبوردهای مختلف قرار گرفت.
همیشه این ترانه ایگلز با موزیک خاص و ترانه ی جادوییش در معرض داستانهای مختلف قرار گرفته. که ترانه هتل کالیفرنیا تجربه ی شخصی کدوم یک از اعضای گروه هست؟ این هتل دقیقا کجاست؟ (چون اتفاقا هتلی به همین نام وجود خارجی داره! ) و خیلی چیزهای دیگه. اما Glenn Frey گیتاریست، ترانه سرا و خواننده ی این گروه سالها پیش اینجوری قضیه رو تعریف میکنه: ” Don Felder همیشه عادت داشت اول موزیک ترانه رو میساخت بعد متن روش میذاشتیم. اون روز هم با موزیکی اومد که یک راک تمام عیار با رگه هایی از اسپنیش بود. من ترجیع بندش رو گفتم و دان هم تم اصلی ترانه رو گفت. اینجوری بود که هتل کالیفرنیا با اسم اولیه Mexican Reggae شکل گرفت!”

فری اینجوری ادامه میده که : “می‌خواستیم روی دیگر این بهشت کذایی را به مردم بشناسانیم. بهشتی که آن روزها لس‌آنجلس مظهر آن بود. در واقع این هتل کالیفرنیا همان شهر لس‌آنجلس آن سالهاست. البته حالا می‌شود اینطوری به قضیه نگاه کرد که هتل کالیفرنیا استعاره از کل دنیاست، دنیایی که اخلاقیات در آن هر روز بیشتر فراموش می‌شود”
دیروز گلن فری در سن شصت و هفت سالگی در شهر نیویورک بر اثر بیماری فوت کرد. به یاد تاثیر گذارترین عضو عقاب ها اجرایی میبینیم از هتل کالیفرنیا  در سال ۱۹۷۷ در Capital Center

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *