یکشنبه , ۹ آذر ۱۳۹۹
صفحه اصلی » اختصاصی اورسی » قسمت سوم پادکست اورسی | «در اینجا چیزی ست»

قسمت سوم پادکست اورسی | «در اینجا چیزی ست»

منطقۀ فلات ایران مکانی‌ست خاص که طی قرن‌ها، تعداد زیادی عارف و صوفی در آن زندگی کرده‌اند. از سهروردی و عطار و مولانا و بایزید گرفته تا ابراهیم ادهم و ابوسعید ابوالخیر و عین‌القضات همدانی و ابوالحسن خراقانی و خیلی‌های دیگر.

قسمت سوم پادکست اورسی ، ادای احترام ناچیزی‌ست به اهل سِرّ. آن‌هایی که به انسان‌ها طعمی از حقیقت را چشانده‌‌اند.

موسیقی‌ و محتوای استفاده شده در قسمت سوم پادکست اورسی

ذکر – اجرای گروه کُر دانشگاه ملی تایوان (+)، سکانسی از فیلم «بابا عزیز»(+) ساختۀ ناصر خمیر همراه با موسیقی متن فیلم از آرماند آمار، ذکر صوفی‌های عراق، اهمیت و نقش موسیقی در عرفان از زبان عبدالکریم سروش (+)، آهنگِ «دوست» از نوید اربابیان با شعری از ابوسعید ابوالخیر(+)، اجرای نصرت فاتح علی خان(+)، موسیقی متن فیلم «بابا عزیز» (Zikr)، سکانسی از فیلم «ملاقات با مردمان برجسته» (+)، موسیقی متن فیلم «بابا عزیز» (Poem of Butterflies)، بخشی از کتاب قلندر و قلعه (داستانی بر اساس زندگی شیخ شهاب الدین سهروردی)، سکانس پایانیِ فیلم «بابا عزیز»، موسیقی متن فیلم «بابا عزیز» ( Poem of Atoms)، ریمیکس مسیو اَتک از آهنگِ مست قلند (نصرت فاتح علی خان)

ممنون از رضا صالحی، جواد قاسمی، صدف شکیبا، ساغر اسماعیلی و آروین عبدی برای همکاری در این اپیزود.

قطعۀ استفاده شده در قسمت سوم پادکست اورسی | آهنگِ «دوست» ساختۀ نوید اربابیان با همراهی اردوان عزیزی بر شعری منسوب به ابوسعید ابوالخیر

۲ نظر

  1. موضوع مناسب و جالبی رو برای پادکست سوم انتخاب کردید. اما این موضوع خیلی گسترده‌تر از ۲۳ دقیقه است و بهتر بود جزئی‌تر فقط یک گوشه از این موضوع رو انتخاب میکردید و بهش میپرداختید. مثلا موسیقی قوالی، یا موسیقی یارسان یا موسیقی دراویش یک فرقه خاص.

  2. با سلام خدمت دوستان اورسی.
    در قسمت چهارم پادکست، دقیقه ۳، یک موسیقی عربی پخش می شود که در عناوین ذکر شده nadin & gabriel. متاسفانه من نتوانستم این آهنگ را از این خواننده پیدا کنم. اگر لینکی از این موسیقی دارید ممنون می شوم در اختیار بنده هم بگذارید.

    متشکرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *