سه شنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی » موسیقی » ریچی هونز – فستیوال ووداستاک

ریچی هونز – فستیوال ووداستاک

Woodstock #1 –  ریچی هونز

فستیوال موسیقی ووداستاک (۱۹۶۹) اتفاق موسیقیایی بزرگی بود که بعد از گذشت بیش از پنجاه سال هنوز تاثیراتش بر موسیقی دنیا مشهود است. ریچی هونز به عنوان اولین هنرمند این فستیوال را افتتاح کرد. سایت معتبر رولینگ استون این فستیوال را در لیست پنجاه لحظه‌ای که تاریخ راک اند رول را تغییر دادند قرار داده است. از این هفته به معرفی ۳۲ هنرمندی که در ووداستاک سال ۶۹ برای چهارصد هزار نفر موسیقی اجرا کردند، می‌پردازیم.

ساعت پنج عصر جمعه‌ی پانزده آگوست، Richie Havens ، به روی صحنه رفت و به علت تاخیر سایر هنرمندان از او خواسته شد تا قطعات بیشتری اجرا کند و اجرایش چیزی حدود سه ساعت به طول انجامید. ریچی هونز ، ترانه خوان آزادی موزیسین آمریکایی بود که موسیقی‌اش در سبک‌ های فولک و سول و ریتم و بلوز قرار می‌ گرفت.

سال ۲۰۱۰ ریچی هونز عملی جراحی برای روی کبدش انجام داد و به طور کامل بهبود نیافت و به همین خاطر سال ۲۰۱۲ در فیسبوک خودش اعلام کرد که بعد از ۴۵ سال به دلیل مشکلاتش اجرای زنده و تورهایش را متوقف خواهد کرد. ریچی هونز سال ۲۰۱۳ بر اثر حمله قلبی در سن هفتاد و دوسالگی در گذشت. ۱۸ آگوست  ۲۰۱۳ در چهل و چهارمین سالگرد اختتامیه فستیوال ووداستاک ، به درخواست خود ریچی هونز خاکستر جسدش به وسیله هواپیما بر روی محل برگزاری فستیوال ووداستاک پراکنده شد.

لطفاً برای دریافت ویدئو و فایل صوتی به کانال تلگرام اورسی مراجعه کنید .

کانال تلگرام

فستیوال موسیقی ووداستاک (Woodstock) سال ۱۹۶۹ در حاشیه دریاچه سفید (نزدیک شهر نیویورک ) برگزار شد. از بنیانگذاران اصلی این برنامه Michael Lang ، که در ابتدا قرار بود این فستیوال را طی دو روز برگزار کند، ولی به خاطر استقبال غیر قابل باور به روز سوم هم کشیده شد. در این برنامه که رایگان برگزار شد، حدود چهارصد هزار تماشاگر حضور داشت و سی و دو هنرمند و گروه موسیقی بزرگ و سرشناس به اجرای برنامه پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *