یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اصلی » بلاگ » آتش بس کریسمس و فیلم کوتاه حمله

آتش بس کریسمس و فیلم کوتاه حمله

Charge
Director : Gerrit Bekers

آلمان، بریتانیا و فرانسه در جریان جنگ جهانی اول در بلژیک با هم می‌جنگیدند. شب کریسمس جنگ را تعطیل می‌کنند تا کریسمس را جشن بگیرند.
در ارتش آلمان یکی از سربازان شعرى درباره کریسمس میخواند ،صدای سرباز آلمانی را سربازان جبهه‌های دیگر می‌شنوند و با پرچم‌های سفید به نشانه صلح از خاکریز بالا می‌آیند و به‌سوی ارتش آلمان می‌روند.
آن شب سربازان هر سه کشور در کنار هم شام می‌خورند و کریسمس را جشن می‌گیرند. ولی هر ۳ فرمانده توافق می‌کنند؛ از روز بعد جنگ را از سر بگیرند! صبح روز بعد دست و دل سربازان برای جنگ نمی‌رفت. شب قبل با دشمن دوست شده بودند و بی‌خیال جنگ شدند و از پشت خاکریز برای هم دست تکان می‌دادند! چند ساعت که گذشت باز هم پرچم‌های سفید بالا رفت و پس از گفت‌وگو بین سه نماینده تصمیم بر این گرفته شد که برای سرگرم شدن با هم فوتبال بازی کنند.
آنها با هم عکس می‌گیرند و حتی آدرس خانه‌های خود را به همدیگر می‌دهند تا بعد از جنگ به کشور‌های هم سفر کنند! تنها چیزی که باعث می‌شود قضیه لو برود متن نامه‌هایی بود که سربازان برای خانواده‌هایشان فرستاده بودند و به آنها اطمینان داده بودند که این‌جا از جنگ خبری نیست! این اتفاق تاریخی با نام آتش بس کریسمس Christmas Truce شناخته می‌شود.

سوال اینجاست که اگر انسان با جنگ و خشونت خو نمیگیرد، این همه کشت و کشتار و فاجعه از کجا نشأت گرفته ؟!

ارتباط بدون خشونت ، گفتمان و دیالوگ داشتن ، به اشتراک گذاشتن منابع ، احترام به طبیعت و اکوسیستم و احترام به عقایدِ بی خطر یکدیگر، شاید راهى به سوى صلح را نشان دهد.
پ.ن: روند داستان طورى پیش میرود که صلح را در هنر یا آسمان ( دنیایى دیگر ) جستجو میکند .

آتش بس کریسمس Christmas Truce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *