دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » Baby Dee – غول دوست داشتنی دارک کاباره

Baby Dee – غول دوست داشتنی دارک کاباره

ظاهر و شخصیت عجیب Baby Dee یادآور کاراکترهای فانتزی فیلم ‌های تیم برتون و تری گیلیام و داستان‌ های جن و پری هست. زندگی هنری و شخصی این هنرمند همچون موسیقی خاصش دارای فراز و فرودهای زیادی بوده. این آرتیستِ اهل کلیولند آمریکا، کار خود را با نوازندگی خیابانی شروع کرد و بعد از آن مشغول به نواختن ارگ در کلیسایی کاتولیک شد. Baby Dee  دهه هشتاد تصمیم گرفت به زندگی خود در جسم مردانه پایان بدهد. هم زمان با تغییر جنسیتش از کلیسا خارج شد و دوباره به نوازندگی آکاردئون و پرفومنس برگشت. کارهای بیبی دی از لحاظ سبکی غالبا در دسته های گوتیک، باروک پاپ و دارک کاباره قرار می گیرند.

این پیانیست و هارپیست که دامنه موسیقایی وسیعی در کارهای خود را پوشش می دهد در حال حاضر ساکن هلند است و طی پانزده سال گذشته هشت آلبوم منتشرنموده. سال گذشته Baby Dee آلبومی به نام «I Am a Stick» منتشر کرد. این آلبوم فارغ از دغدغه های ریتمیک، حال و هوای ارکسترال داشت.

در مورد سبک دارک کاباره :

سبک کاباره تاریک یا دارک کاباره (Dark Cabaret) را به سادگی می توان در حالتی از اجرای مختص کاباره توصیف کرد که فضایی از موسیقی گوتیک و پانک بعد از دهه هفتاد را با خود همراه دارد. نوعی از موسیقی که بیشتر در کاباره های آلمان مرسوم بوده است. دارک کاباره در چند سال گذشته تبدیل به ژانری جداگانه در موسیقی شده است. شاید آغاز محبوبیت این ژانر را همزمان با انتشار آلبومی در سال ۲۰۰۵ از طرف لیبل Projekt Records دانست. این آلبوم متشکل از هنرمندانی مثل Jill Tracy، The Dresden Dolls، Rozz Williamsو Revue Noir بود. از قدیمی ترین و مطرح ترین گروه هایی که به صورت مشخص در استایل Dark Cabaret فعالیت داشته اند می توان تایگر لیلیز (Tiger Lillies) را نام برد.

صفحه ویکی پدیای Baby Dee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *