گروه Origamibiro | ادغام اشیا با موسیقی برای ساخت دنیای خیال

ساغر اسماعیلی
ساغر اسماعیلی

چشماتو ببند و به كوچكترين صداهایی كه توی سرت می‌پيچه دقت كن. به بسته شدن در، به صدای خوردن قطره‌های بارون به شيشه ، به راه رفتن روی پاركت كهنه‌ی زيرشيروونی، به صدای فشردن كليدهای يه ماشين تايپ قديمی. خوب گوش كن به نظمِ بی‌‌نظمی همه‌ی اين صداها. به موسيقی پنهانی كه توی ذهن كمتر كسی نقش می‌بنده. چشماتو حالا باز كن. اين جهان كوچیک و ساده‌ی موسيقی‌هایی كه هر روز با بی‌توجهی از كنارش رد ميشيم. جهانی كه با دست‌های گروه Origamibiro (+) به ثبت بصری و سمعی رسيده.
گروهی متشكل از سه هسته‌ی مهم -موزيسين، تهيه‌كننده و خالق صداها (تام هيل) – فيلم‌ساز و هنرمند تجسمی (The Joy Box) و یک نوازنده با مهارت نواختن چندين ساز تشكيل شده است.
فعاليت‌های گروه Origamibiro ابتدا با پروژه‌های شخصی تام شروع شد و پس از آن با اضافه شدن باقی اعضا با هدف ساخت موسيقی و پروژه‌های تصويری با موضوعات یافت، شعر و غزل‌سرایی، با استفاده از اجسام غير قابل استفاده و صداها ( اعم از فشردن كليد ماشين تايپ، پاره شدن كاغذ و…) و سازهای موسيقی مختلف به فعاليت خويش ادامه داد.
ويديوی بالا كه یک اثر صوتی تصويری‌ست، به خوبی نشانگر هنر گروه origamibiro در ادغام اشيا و ابزار غيرمتعارف برای ساخت دنيای خيالی خاص خودشان است.
 
بقیه مطالبی را که [button color=”red” size=”small” link=”https://owrsi.com/author/saghar/” icon=”” target=”false”]ساغر در اورسی[/button] نوشته را هم بخوانید.

در ادامه بخوانید