ماکان اشگواری – کارگاه از بداهه تا ضبط

سامان کرم پور
سامان کرم پور
ماکان اشگواری کارگاه از بداهه تا ضبط makan ashgvari آلبوم دور امیر صارمی

اتاقکار (ماکان اشگواری) با همکاری مجله فرهنگی هنری اورسی و موسسه فرهنگی هنری “خانه هنر شیراز” از تاریخ 23 تا 29 مردادماه در پلاتو خانه هنر شیراز ورکشاپی تحت عنوان “از بداهه تا ضبط” را برگزار خواهند کرد.

” از بداهه تا ضبط ” عنوان کارگاهی است برای پرورش توانایی بداهه پردازی گروهی، با هدف فرم دادن به ایده ها در راستای شکل گیری یک محصول نهایی برای ضبط/اجرا، که توسط ماکان اشگواری گردانده می شود. از مباحث اصلی این ورکشاپ المان های صوتی و اجرایی ست که هنرجو با هر وسیله موسیقایی باید بتواند در بداهه پردازی به آنها توجه، و سپس از آنها استفاده کند. مبحث بعدی المان هایی ست که می تواند در شکل دادن به بداهه های قبلی به هنرجو کمک کند، و گروه یا هنرمند را به سوی یک محصول موسیقایی رهنمون سازد. لطفا برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر با شماره 09127113057 تماس بگیرید.

کارگاه “از بداهه تا ضبط” در شش جلسه سه ساعته برگزار می شود که متشکل از پنج جلسه آموزشی و یک جلسه ارائه (پرزنتیشن) می باشد. هر هنرجو در هر گروه سنی و ابزار موسیقایی (حتی ترانه سرایی، لپ تاپ، ضبط و مهندسی صدا، و…) می تواند در آن شرکت کند.

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=””]موزیکی که می شنویم، آهنگ اول آلبوم “دور” کار مشترکی از ماکان اشگواری و امیر صارمی است. ماکان اشگواری هنرمند تجربه گرایی است که سابقه فعالیت در زمینه تئاتر و همینطور همکاری با افراد و گروه هایی مثل کریستوف رضاعی،گروه الکترونیک زنگ، نایما،کماکان، بمرانی و … را داشته است. آلبوم دور که حاصل جلسات مشترک بداهه ماکان اشگواری و امیر صارمی است در حیطه موسیقی پاپ قرار می گیرد. با این وجود، شنونده تجربه متفاوتی نسبت به موسیقی پاپ مرسوم در ایران را خواهد داشت و در بعضی از قسمت ها به سمت موسیقی جَز نیز تمایل پیدا می کند و شاید بهتر باشد سبک آن آلترنتیو پاپ قلمداد کنیم.[/box]

[button color=”red” size=”small” link=”http://instagram.com/otaghkaar” icon=”” target=”false”]اینستاگرام پروژه اتاقکار[/button]

در ادامه بخوانید