پنج شنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی » آرتیست ها » گروه ۱۲۷ – آخرین اجرای نیویورک

گروه ۱۲۷ – آخرین اجرای نیویورک

مدت‌ ها منتظر تصویر یا صدای جدیدی از گروه ۱۲۷ بودیم و امیدوار که آن تجربه‌ های ناب سال‌ های نه چندان دور را دوباره برایمان تکرار کنند. موسیقی جز با ملودی‌ هایی که خیلی به گوش‌ مان آشنا بود و به دل می‌ نشست. بچه‌ هایی با استعداد از اتاقی شروع به کار کرده‌ بودند و انگار تصمیم داشتند یک کالت برای نسل ما باشند. ولی گویا مهاجرت زهر خودش را می ریزد. دیدن این ویدیو از اجرای کنسرت امسال نیویورکِ صد و بیست و هفتِ ناقص، امید تجربه‌ی دوباره آن سال‌های ۱۲۷ را کمرنگ می‌کند. سهراب هم سهرابِ سابق نیست.

ویدیوی حاضر مربوط به اجرای دو ماه پیش گروه ۱۲۷ در نیویورک می باشد که سهراب محبی و سلمک خالدی از اعضای سابق گروه در آن حضور دارند.

گروه ۱۲۷ سال ۱۳۸۰ در تهران توسط تعدادی از دانشجوهای هنر شکل گرفت و در سبک‌های جَز، جیپسی پانک و راک فعالیت می کرد. سازبندی گروه متشکل از گیتار (سهراب محبی) ، پیانو (سردار سرمست) ، ترومبون ( سلمک خالدی) ، گیتار بیس (علیرضا پوراسد) ، درامز (یحیی آل خوانسا) و سه تار (شروین شهامی پور) بود. کلام موسیقی گروه ۱۲۷ توامان از ناامیدی و لذت های زندگی می گوید و بعضی مواقع با فرهنگ داخلی وارد دیالوگ می شود. با وجودی که مخاطب اصلی این گروه درون ایران می باشد اما ۱۲۷ موفق به کسب تعداد زیادی مخاطب در خارج از مرزهای ایران نیز شده است. در همین راستا پیش از این مستند کوتاهی تحت عنوان “۱۲۷,an Iranian Band” ساخته رضا حائری از کانال چهار بریتانیا پخش شده و همینطور موزیک گروه از کانال های رادیویی کشورهایی مثل آلمان، انگستان و آمریکا نیز شنیده شده است.

دیسکوگرافی گروه ۱۲۷

  • کار تمام وقت (Full Time Job) -‏ ۲۰۰۵
  • آمدن به کنار (Coming Around) -‏ ۲۰۰۶
  • خال پانک (Khal Punk) -‏ ۲۰۰۷
  • راک انتحاری (!Pop Emergency) -‏ ۲۰۱۱

وبسایت گروه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *