یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » دایر استریتس – گروه بریتانیایی Dire Straits

دایر استریتس – گروه بریتانیایی Dire Straits

سال ۱۹۷۷ یک معلم انگلیسی به اسم مارک نافلر، رویای همیشگی‌اش را عملی کرد و گروه راکِ «دایر استریتس» به وجود آمد. بیست و سه ماه بعد گروه‌شان تبدیل به موفق‌ترین گروه تازه شکل گرفته در دنیا شد. ششمین آهنگ از ششمین و آخرین آلبوم استودیویی (On Every Street) گروه بریتانیایی دایر استریتس را گوش می کنیم که در سال ۱۹۹۱ با فاصله زمانی زیادی بعد از پر فروش ترین آلبوم گروه به نام Brothers in Arms منتشر شد.

 

گروه راک بریتانیایی دایر استریتس (Dire Straits) سال ۱۹۷۷ توسط مارک نافلر (Mark Knopfler) راه اندازی شد. اعضای دیگر گروه را برادر کوچک مارک، دیوید نافلر (گیتار ریتم و بَک وکال) ، جان ایلسلی (بیس گیتار) و پیک ویترز (درامز) تشکیل می دادند. این گروه در طول فعالیت خود موفق به کسب جایزه های زیادی مثل گِرمی و بریت اِوارد و ام تی وی اِوارد شد. بر طبق کتاب رکورد گینس دایر استریتس توانسته هزار و صد هفته در چارت آلبوم های انگلستان رتبه پنج را به خودش اختصاص بدهد. سال ۱۹۸۸ اعضای گروه از یکدیگر جدا شدند و بعد از سه سال مجدد به هم ملحق گشتند و آخرین آلبوم استودیویی خودشان را منتشر کردند و در ادامه مارک نافلر کار خودش را به صورت انفرادی شروع کرد و فعالیت دایر استریتس برای همیشه پایان یافت.

از مارک نافلر در مورد احتمال جمع شدن مجدد اعضای گروه پرسیده اند که برای این کار تمایلی نشان نداده و گفته : فکر نمی کنم دوباره همه چیز را به حالت اول برگردانیم و اگر هم اتفاقی صورت بگیرد برای امور خیریه خواهد بود. من تمام تجارب لازم را از دایر استریتس کسب کرده ام و از شرایط فعلی راضی هستم.

دیسکوگرافی دایر استریتس

  • Dire Straits  ۱۹۷۸
  • Communiqué  ۱۹۷۹
  • Making Movies  ۱۹۸۰
  • Love over Gold  ۱۹۸۲
  • Brothers in Arms  ۱۹۸۵
  • On Every Street  ۱۹۹۱
مارک نافلر هنوز هم رویایش را ادامه می‌دهد و سال ۲۰۱۸ نهمین آلبوم سولوی خودش به نام Down The Road Whereever را منتشر کرد. از دورۀ طلایی فعالیت‌های گروه، نافلر خیلی با راک‌استار بودن میانه‌ای نداشت. او در این سال‌ها مثل اریک کلپتون، با وجود توانایی بالا در نوازندگی، بیشتر سراغ نغمه‌سرایی رفته است. اتفاقی که در طول این آلبوم نیز می‌افتد. با وجود تنوع در ساختار کل آلبوم و موضوعات الهام گرفته شده، فضای کل آلبوم فضایی آرام است. موسیقی‌ای مناسب برای یک بعد از ظهر جمعه در کافه‌ای خلوت.

دانلود آهنگ When You Leave دانلود آهنگ Slow Learner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *