یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اصلی » فیلم کوتاه » انیمیشن پدر بزرگ عجیب من

انیمیشن پدر بزرگ عجیب من

انیمیشن “پدر بزرگ عجیب من” داستان رابطه پدربزرگ و کودکى است که شاید براى بعضى از ما عجیب! و براى بعضى دیگر یادآور خاطرات کودکی‌مان است که همبازى‌هاى کهنسال و حمایتگرى داشتیم.
#اریکسون چرخه زندگى را در هشت مرحله خلاصه کرد؛ نوباوگى، اوایل کودکى، دوره بازى، دوره مدرسه، نوجوانى، بزرگسالى و پیرى.
#پیرى در نظر اریکسون دوره‌ایست که از ۶٠ سالگى تا آخر عمر ادامه دارد، این دوره هم می‌تواند دوره خلاقیت، شادى، نشاط و حمایت و مراقبت از نوه‌هاى خود و دیگر اعضا خانواده و هم می‌تواند دوره افسردگى، ناامیدى و روان‌پریشى باشد. پیرى دوره‌ایست که افراد به دلیل ضعف جسمانى و بازنشستگى، به دنبال لذت‌جویى‌هاى کلى هستند مثل؛ مناظر دیدنى، صداهاى خوش، بوها، مزه‌ها و درآغوش گرفتن‌ها و حتى تحریکات سطحىِ جنسى.
دوره‌ایست که افراد به درک سبک زندگى سنتى جنس مخالف علاقه نشان می‌دهند؛ مردان با محبت‌تر و بیشتر به سمت روابط انسانى و میان‌فردى گرایش پیدا می‌کنند و زنان به امور سیاسى و مالى و از این دست!
انیمیشن ” پدر بزرگ عجیب من ” روایت فردى است که دوران پیرى‌اش را نه در ناامیدى و ترش‌رویى و انتظار مرگ بودن، بلکه آن را در انسجام روانى و ذهنى می‌گذراند. افرادى که در چرخه زندگى، به هویتِ “خود(ego)” نیرومندى رسیده‌اند به انسجام روانى دست پیدا می‌کنند؛ به معناى احساس یکپارچگى، کامل بودن و احساس “من بودن”، با وجود کاهش توانایى‌هاى جسمانى و روانى. پدربزرگ داستان، با نوه خویش احساس یگانگى و همدلى دارد. او از تجربه و صنعت خود استفاده می‌کند و با ساخت یک شبه روبات وارد دنیاى کودکانه نوه‌اش می‌شود. این رابطه حتى در نبود روبات براى کودک ارزشمند است و پیوندى است جداناشدنى.
به یاد همه پدربزرگ و مادربزرگ‌هاى اعجاب‌انگیز که یادشان آرامش خاطر و پرواز خیال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *