یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اصلی » فیلم کوتاه » پائولو سورنتینو – فیلم بازی آهسته

پائولو سورنتینو – فیلم بازی آهسته

فیلم Le Partita Lenta از پائولو سورنتینو

کل داستان این فیلم پائولو سورنتینو در چهره مردى خونسرد و آرام خلاصه شده است ! گویا او میداند و بقیه در شک و تردید و اضطراب هستند ، ولی همه از او یک انتظار دارند و شاید او فراموش کرده که کیست ؟ یا خود را به فراموشى زده است ؟!
گویا حادثه اى در راه است . تنها یک کاراکتر دیگر شبیه اوست ، نوازنده اى که ؛ همه میدانند او در حال نواختن است ولی خود اوست که میداند چه مینوازد .
روز واقعه فرا میرسد و اوست که قهرمانانه ایستادگى میکند و این میراث را (قهرمانى ، پیروزى) را به شخصى از خانواده خود وامیگذارد . گویى قهرمانى براى او یک بازیست و راهى است که بارها پیموده است .

خودباوری یا اعتماد به نفس یکی از شرایط روحی است که شخص در آن بخاطر تجربه‌های قبلی، به توانایی‌ها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها بطور موفقیت‌آمیز اعتماد و باور دارد. خصوصیت دارا بودن اعتمادِ به خویشتن نقش حیاتی در توسعه و پیشرفت و موفقیت‌های یک فرد ایفا می‌کند.

درباره کارگردان

پائولو سورنتینو فیلم ساز ایتالیایى هنر سینما و شعر را درهم مى آمیزد و سینمایى شاعرانه را به تصویر میکشد. در اکثر فیلم هایش تصویر بردارى در خدمت فرم قرار میگیرد و استفاده به جا از موزیک به تاثیرگذاری آثارش کمک زیادی میکند. مهم ترین ویژگى سینماىِ سورنتینو داستان گویىِ مبهم اوست که براى درک آن ، تمام حواس بیننده را طلب میکند . اولین فیلم سورنتینو به عنوان فیلمنامه نویس، «گرد و خاک در ناپل» بود که در ۱۹۹۸ به نمایش درآمد. این کارگردان به خاطر فیلم “زیبایی بزرگ” موفق به کسب اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی سال ۲۰۱۴ نیز شده است.

فیلم شناسی سورنتینو ؛
پیامدهای عشق (۲۰۰۴)
دوست خانوادگی (۲۰۰۶)
ایل دیوو (۲۰۰۸)
اینجا باید همانجا باشد (۲۰۱۱)
زیبایی بزرگ (۲۰۱۳)
جوانی (۲۰۱۵)

ویکی پدیای کارگردان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *