شنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۸
صفحه اصلی » آرتیست ها » نوید اربابیان – اجرای آکوستیک «خسته»

نوید اربابیان – اجرای آکوستیک «خسته»

نوید اربابیان: «به حق گاهى خسته مى‌شوى از هرچه هست و نیست. گاهى کم میاورى گاهى بغض مى‌کنى گاهى داد مى‌زنى و همین تخلیه، تو را براى تحمل فردا آماده مى‌کند. امیدم به فرداییست که نیست . که کلیت جامعه هنوز آماده این فردا نیست که نیست که نیست.
مى‌گویند خداوند از هیچ دنیاى ما را خلق کرده، از هیچ از همان نیستى. مگر ما مخلوقى بیش نیستیم؟! چگونه از این همه نیستى فردایى بسازیم؟! یا چگونه خدا شویم!»
اجرای آکوستیکی از آهنگ “خسته” با ترانه‌اى از نوید اربابیان و رضا عابدین‌زاده که در آلبوم بعدى این هنرمند خواهید شنید. علاوه بر این ویدیو فایل صوتیِ آخرین کار نوید به اسم «شیرین» در کانال تلگرام فرستاده شد.

کانال تلگرام اورسی

برخى آهنگهاى قدیمى سینه به سینه از نسلى به نسل دیگر منتقل مى شوند، حتى گاهى اوقات نمى توان نام صاحب اصلى اثر را در زمینه ى ادبیات یا موسیقى پیدا کرد و این قسمتى از رسالت هنرمندان است که با بازخوانى یا به روز کردن ، این آثار را براى گوش نسل هاى آینده ملموس و قابل درک سازند تا از یادها نروند. این آهنگ که اسم آنرا “شیرین” برگزیدیم ترکیبى از دو آهنگ قدیمى است . بخش اول این کار آهنگیست با نام “شب انتظار” از ساخته هاى مجید وفادار و شعرى از محمود صناعى که در سال ١٣٣۴ توسط داریوش رفیعى اجرا شده است. بخش دوم کار “شیرین شیرینه” نام دارد که از آهنگهاى فولکلور کوردیست که سینه به سینه به ما رسیده است و توسط هنرمندان مختلفى چون استاد مظهر خالقى ، بیژن کامکار ، شهرام ناظرى و محسن نامجو در گویش هاى مختلف لک ، کرمانشاهى و سنندجى اجرا شده است و نام مشخصى از آهنگساز و شاعر آن در دست نیست . امیدواریم هنرمندان دوره هاى بعدى با بازخوانى این آثار، آنها را زنده نگه دارند.

 

اولین گروهی که نوید اربابیان به شکل حرفه ای در آن فعالیت کرد، گروه ماد بود.گروهی متشکل از عبدی بهروانفر , محسن نامجو , علی باغفر و سامان رجبی. عبدی بهروانفر تاثیر بسزا و مستقیمی روی طرز فکر و شیوه کار در موسیقی این گروه گذاشت گذاشت و به شکلی اعضا را با موسیقی خوب آشنا کرد و مسیر هر کدامشان را شکل داد. ترنج که نام یکی از معروف ترین کارهای محسن نامجوست به صورت گروهی ساخته شده و نوید اربابیان تم اصلی و خط باس آهنگ را مشخص کرده است و ترکیب ذهنیت همسوی این چند نفر محصولی چون ترنج را به وجود آورد و ثابت نمود که یک محصول خوب نتیجه ی هم راستا شدن ذهنیت و تفکر گروه است نه صرفا ترکیب صداها و سازها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *