پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی » فیلم کوتاه » فیلم کوتاه Right Place

فیلم کوتاه Right Place

فیلم کوتاه right place “جاى مناسب” نگاهى سازنده و کاربردى و البته نه پزشکى و درمانى به رفتار شخصیت اصلى داستان که فردى کمالگراست ، دارد . از نظر کارگردان همیشه براى افرادى با خصوصیاتى خاص جاى مناسبى وجود دارد و قرار گرفتن این افراد در شغل ها و محیط هاى بیتناسب با خصوصیات شخصیتیشان باعث بروز مشکلاتى می‌شود .

کاراکتر اصلى با شانس و اقبال روبرو میشود و کمالگرایى خود را در جهت مثبت به کار میبرد ، در شغلى که دقت و نظم لازمه انجام صحیح عملیات پزشکى است .

از نظر روانى کاراکتر اصلى داستان دچار  “اختلال شخصیتِ” ،  “وسواسى”  است ، که از دیدگاه تحلیل رفتار متقابل این افراد داراى  “سوق دهنده”  ،  “کامل باش” هستند .

 

اختلال شخصیت : یک الگوی با دوام و پایدار از رفتار و تجربه درونی که به طور قابل ملاحظه‌ای با انتظاراتی که از شرایط فرهنگی فرد وجود دارد متفاوت باشد، فراگیر و غیرقابل انعطاف باشد، شروعش به دوران نوجوانی یا اوایل بلوغ برگردد، در طول زمان پایدار باشد و به ناراحتی یا آسیب‌دیدگی روحی منجر گردد.»به دلیل آن که این اختلالات، مزمن و فراگیر هستند. می‌توانند به اختلال جدّی در کار کرد و زندگی روزمره بیانجامند.

 

وسواسی: کمال گرا، دارای عادت خشک و مردد بوده و نیازهای طبیعی خود را مهار می کنند.

 

تحلیل رفتار متقابل یا TA: نظریه‌ای در روان‌شناسی اجتماعی است که توسط اریک برن روان‌پزشک کانادایی به وجود آمده. در چهار دهه گذشته نظریه اریک برن راه‌های تازه‌ای را در زمینه روان درمانی مشاوره و تحصیل به وجود آورده است.

سوق دهنده ها : ارزش گذارى هاى اخلاقى که از والدین به کودک منتقل میشوند و به لحاظ اجتماعى ارزش معنایى مثبت داشته و مورد قبول عامه هستند ؛ اما به لحاظ روانى و به دلیل روش انتقال و انتظارى که ایجاد میکنند بسیار استرس زا هستند .

 

کامل باش : وجه مشخصه فردى که سوق دهنده    “کامل باش”  را دارد ، این است که در هر کارى بى وقفه در جستجوى کمال است ، از اشتباه هراسان و گریزان است ، بسیار دقیق و قابل اعتماد عمل کرده و تمام مشکلات را پیش بینى میکند . لحن صدا، حالت ها، و حرکات بدنى او شبیه به حالت “بالغ” به نظر میرسد که آرام صحبت میکند و صاف و مستقیم مى ایستد ، به طور خلاصه حرف میزند جدى و عبوس است او معتقد است باید بهترین باشد.

 

 

۲۸ نظر

 1. کاش لینک ویدئو شو حد اقل برامون میزاشتید

  ممنون بابت معرفی

 2. mmnoon misham link danloodesho bzarid hafte dg konferans daram

 3. سایت خوبی دارید موفق باشید

 4. ممنون از مطالب خوب سایتتون

 5. سایت خیلی خوبیه تبریک

 6. ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار میدهید.

 7. از سایت بروز و خوبتون صمیمانه سپاسگزارم

 8. سپاس و قدردانی از سایت خوبتون

 9. سلام
  باتقدیروتشکر از سایت خوبی که دارین

 10. سلام از سایت خوبتون سپاس گزارم.

 11. ضمن عرض خسته نباشید خدمت مدیریت سایت ,سال نو پیشاپیش بهتون تبریک میگم

 12. فوق العاده بود… ممنون و خسته نباشین

 13. مطالب شما خیلی عالی است جناب ساکی. تشکر ویژه از شما

 14. فیلم خوبیه
  مرسی واقعا..
  خسته نباشید..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *