یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اصلی » فیلم کوتاه » فیلم کوتاه Copy Shop

فیلم کوتاه Copy Shop

آیا امروزِ شما با دیروز شما یکسان است ؟
آیا آروزوهاى کودکى خود را فراموش کرده اید ؟
آیا ایده هاى شغلى و نوع زندگى بقیه افراد جامعه را بى کم و کاست کپى بردارى میکنید ؟
اگر جواب شما به این سوالات ؛ بلى است ، متاسفانه شما یک copy shop هستید و در مسیر رشد نیستید یا خیلى روشن تر ؛ شما زندگى نمیکنید.
فیلم کوتاه copy shop نقدى است بر انسانهایى که دچار روزمرگى شده اند رشد و تغییرِ مثبتى در هیچ زمینه اى ندارند . مثل یک ماشین تنظیم شده و طبق برنامه از پیش تعیین شده حرکت میکنند ، متاسفانه هر روز به تعداد این افرادِ برنامه پذیر و به اصطلاح ماشینى ، اضافه میشود . افرادى که ورود و خروجشان به داستان خللى ایجاد نمیکند و شاخصه خاصى در روابط انسانى ندارند.
صحنه پایانى که به خودکشىِ فرد منتهى میشود ، نمایى از افرادِ شبیه به هم ، از بالا به پایین نمایش داده میشود که شبیه میکروبهایى در حال تکثیر زیر میکروسکپ هستند که بعضى از آنها بر علیه خود شوریده اند.
فیلم کوتاه copy shop راه کارى براى خروج از این بحران ارائه نمیکند و فقط پایانِ نافرجامى را براى این افراد پیش بینى می نماید.
اگر شما هر روز در حال مطالعه و تحقیق و یادگیرى مطلبى جدید هستید ، یا در حال تجربه فرهنگ یا پدیده اى متفاوت از فرهنگ خود هستید ، یا حتى در حال شناسایى و بسط دادن فرهنگ غنىِ خود هستید و از همه مهم تر اگر رویاىِ کودکىِ خود را فراموش نکرده اید و در مسیر آن قرار دارید ؛ شما یک copy shop نیستید ، شما زنده اید و زندگى خواهید بود.


فیلم های کارگردان این فیلم، ویرجیل ویدریچ (Virgil Wildrich) لیست بلند بالایی ست و در بین فستیوال های مختلفی که شرکت کرده کاندید شدن برای جایزه اسکار فیلم کوتاه نیز دیده می شود.

صفحه ویکی پدیای کارگردان

ویدیوی با کیفیت بالای این فیلم در کانال تلگرام ارسال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *