شنبه , ۱۶ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی » فیلم کوتاه » فیلم کوتاه نودل – Greg Rom

فیلم کوتاه نودل – Greg Rom

فیلم کوتاه نودل (Noodels) داستان دخترى است که پیوسته دچار اضطراب است و بر اثر این اضطراب هر عامل بیرونى و درونى او را مبتلى به افسردگى میکند.
به عقیده فروید افراد براى کسب لذت و کاهش اضطراب ، به صورت ناهشیار برانگیخته میشوند . لازمه برانگیخته شدن مصرف انرژى روانى و جسمى است . این انرژى از “تکانه هاى نهاد” سرچشمه میگیرد که شامل ؛ “تکانه جنسى” و “تکانه پرخاشگرى” است .

اگر رنج کشیدن ما چندان شدید نباشند ، پس بینش هاى ما هم چندان عمیق نخواهند بود. «برنارد پاریس»
یکى از اهداف “خودego” بوجود آوردن “مکانیزم هاى دفاعى” براى اجتناب از برخورد مستقیم با اضطرابِ ناشى از تکانه هاست ، این مکانیزم ها نیاز به انرژى روانى دارند در نتیجه افراد هر چه دفاعى تر عمل کنند انرژى کمترى براى تکانه ها باقى میماند.
این مکانیزم ها شامل ؛ سرکوبى، واکنش وارونه، جا به جایى، تثبیت، واپس روى، فرافکنى، درون فکنى ، و والایش، هستند .
کاراکتر اصلى فیلم کوتاه نودل براى محافظت از خود به صورت ناهشیار از مکانیزم دفاعى والایش استفاده میکند.
والایش ؛ تنها مکانیزمى است که هم براى فرد و هم براى جامعه مفید واقع میشود ، با استفاده از والایش افراد انرژى آزاد شده اى که باعث اضطراب میشود را به سمت خلق آثارِ هنرى و فعالیت هاى مربوط به روابط انسانى و اجتماعى ، سوق میدهند.

پ.ن: استفاده افراطى از هر مکانیزم دفاعى ممکن است آسیب روانىِ جدى به افراد وارد کند جز والایش که باعث لذت شخصى و دستاورد هاى اجتماعى میشود .
پ.ن.٢:داستایوفسکى دچار بیمارى صرع بود و هیچ گاه براى درمان اقدام نکرد ؛”نه میتوانم کار کنم ، نه بنویسم ، نه بخوانم ، سه حمله صرع را پشت سر گذاشته ام و جسم و روحم خرد شده است” . قسمت هاى اصلى رمانِ “ابله” بعد از این سه حمله نوشته میشود.
نامه ها و خاطرات
فیلم های بیشتر از Greg Rom

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *