سه شنبه , ۱۹ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » سپهر دانش – اجرای زندۀ آهنگ «برنگرد»

سپهر دانش – اجرای زندۀ آهنگ «برنگرد»

آلبوم گروه سپهر دانش بعد از چند سال، بالاخره در شُرُف ضبط قرار گرفته. سپهر پروژه خودش را با «سرگرم» شروع کرد و بعد از منحل شدن گروه، مدتی به صورت انفرادی کارش را ادامه داد. در آن دوره که از فضای موسیقی شیراز سرخورده شده بود به تهران رفت و توانست با  تهیه‌کننده‌ای‌ هم قرارداد ببندد. ولی بعد از مدتی به خاطرِ مشکلات شخصی، به شیراز برگشت.

در آن دوره با محسن حیدری (میم کوچی +) شروع به فعالیت کرد و تدریجا گروه سپهر دانش، با همراهی محسن حیدری (گیتار الکتریک)، پرهام پیمان‌پور(گیتار بیس) امیرحسین ترابی (درامز) شکل گرفت. سپهر ترانه‌ می‌نوشت و آهنگ می‌ساخت و میم کوچی ساخته‌های او را تنظیم می‌کرد و همزمان با روند تولید آلبوم، آهنگ‌ها را همراه با گروه برای مخاطب اجرا می‌کردند.

در رویداد اول پلت‌فرم ایوان سپهر دانش به صورت انفرادی چهار آهنگ از آلبوم گروهش را اجرا کرد. در ویدیوی حاضر، آهنگِ «برنگرد» را می‌شنویم که حاصل دو سال تمرین و اتودهای مختلفِ گروهی‌ست. «کوزه» آخرین آهنگی‌ بود که سپهر در رویدادِ اول «اجرای ساعت ۷» اجرا کرد. موسیقی راک ایرانی، همیشه از بابت ترانه ضعف داشته است.اما سپهر در شعرهایش به خوبی احساسات درونی را در قالب کلمات پیاده می‌کند. «کوزه» با شعری استعاری، داستان خلقت انسان را روایت می‌کند. موسیقی برای سپهر شبیه به طی کردن مسیری درونی‌ست، اتفاقی که لازم است برای هر هنرمند بیفتد. پیشرفتِ سپهر طی چند سال تمرین و اجرا، محسوس است. این روندِ صعودی چه در اجرا روی استیج و چه در وسعت خوانندگی و نفوذ کلامش در شنونده و همینطور پختگی ترانه‌ها و آهنگ‌هایش، مشهود است.

آهنگ کوزه را در سانکلاد پلت فرم ایوان گوش کنید لینک کانال تلگرام «ایوان»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *