جمعه , ۲ آبان ۱۳۹۹
صفحه اصلی » آرتیست ها » زاز – آهنگ روایت یک عشق

زاز – آهنگ روایت یک عشق

زاز  – Historia De Un Amor

روایت یک عشق ” را با استایل زاز، خواننده و آهنگ‌ساز فرانسوی گوش می‌کنیم. مادر زاز معلم زبان اسپانیایی بوده و شاید همین موضوع باعث شده تا او این عاشقانه اسپنیش را بازخوانی کند. این آهنگ (ساخته آهنگ‌ساز پانامایی کارلوس اِلتا آلماران) که روایت‌گر عشقی قدیمی است، سال ۱۹۵۶ در فیلمی مکزیکی به همین نام ( Historia De Un Amor  ) مورد استفاده قرار گرفت. آهنگ‌ساز با الهام از حادثه مرگ یکی از عزیزانش آن را ساخته است و تاکنون هنرمندان لاتین مختلفی این قطعه را اجرا کرده‌اند. در این اجرا صدای زاز را می‌شنویم با موسیقی خاص خودش با ترکیب ساز کنترباس و آکاردئون و گیتار .

زاز ( Zaz ) با نام اصلی ایزابل ژئوفروا ( Isabelle Geffroy ) خواننده و آهنگ‌ساز در سبک‌های جاز و سول و آکوستیک از سال ۲۰۰۱ فعالیت خودش را با خوانندگی در گروه بلوز fifty finger شروع کرد.

اولین آلبوم او به نام خودش ZAZ منتشر شد و مورد استقبال زیادی قرار گرفت ولی اوج استقبال عموم به موزیک و صدای زاز زمانی بود که همان سال تک آهنگ Je Veux را منتشر کرد . بعد از آلبوم اول، سال  ۲۰۱۳ آلبوم Rectro Verso و نهایتاً سال ۲۰۱۴  آلبوم ” پاریس ” را روانه بازار کرد. هر سه آلبوم این خواننده در چارت آلبوم‌های فرانسه رتبه یک و دو را کسب کردند و همین‌طور در کشورهای دیگر اروپا در بین آلبوم‌های محبوب و مورد توجه قرار گرفتند. زاز به خاطر آلبوم اول خودش موفق به کسب جایزه EBBA شد. جایزه‌ای که در اروپا به هنرمندانی که با آلبوم اول خودشان موفق به جلب نظر مخاطبان در خارج از مرزهای کشورشان می‌شوند.

تیتر یکی از نشریات فرانسه به نام تلراما قبل از انتشار اولین آلبوم زاز در سال ۲۰۱۰ :

 زاز صدایی روحانی‌ دارد و صدایش تابستان امسال بر ما وحی خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *