جمعه , ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
صفحه اصلی » فیلم کوتاه » رابرت مورگان – The Cat With Hands

رابرت مورگان – The Cat With Hands

رابرت مورگان – The Cat With Hands

رابرت مورگان (۱۹۷۴) فیلم ساز و کارگردان و نویسنده بریتانیایی است که عمده شهرتش به خاطر سه فیلم کوتاهش به نام های ، The Cat With Hands 2001 و The Separation 2003 و Bobby Yeah 2011 هست . فیلم گربه ای که دست داشت ترکیبی هست از انیمیشن و لایو اکشن که داستانی عجیب و رعب آور را روایت می کند. شاید دیگر هیچ جای دنیا برای درست کردن یک فیلم ترسناک از عروسک استفاده نشود و همین استفاده به جا و درست از عروسک در این فیلم بر تاثیرگذاریش اثر می گذارد.

مجله فیلم Threat راجع به این فیلم گفته ” دیدن فیلم گربه ای که دست داشت برای هر کسی که قصد ساخت فیلم ترسناک را دارد الزام آور است. نه به خاطر کارهایی که رابرت مورگان در آن انجام داده است. بلکه به خاطر تمام کارهایی که در این فیلم نکرده است. ”

یکی دیگر از نقاط قوت این فیلم سرعت عمل در خط روایی داستان است که به مخاطب فرصتی داده نمی شود تا خودش را  با حقایق مواجه کند و مستقیم به موقعیتی که باید در آن قرار بگیرد ، می‌رسد و در عین حال کارگردان به اندازه لازم و کافی جزئیاتی که بیننده نیاز دارد را در اختیارش قرار می‌دهد.

یکی دیگر از فیلم های رابرت مورگان، فیلم جدایی نام دارد . این فیلم ده دقیقه ای داستان دوقلوهای به هم چسبیده ای را تعریف می کند که در بیمارستان زندگی می کنند. گروه موسیقی Tool از این فیلم کوتاه با تغییراتی  به عنوان یکی از موزیک ویدئوهایشان استفاده کرده است.

فیلم های کوتاهی که رابرت مورگان ساخته است :

Paranoid 1994

The Man in the Lower-Left Hand Corner of the Photograph 1997

The Cat with Hands 2001

The Separation 2003

Monsters 2004

Over Taken 2009

Bobby Yeah 2011

Invocation 2013

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *