چهارشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۸
صفحه اصلی » بلاگ » جشنواره فیلم بی کلام تهران

جشنواره فیلم بی کلام تهران

شاید ویژگی منحصربه فرد فیلم بی‌ کلام این باشد که همچون یک تابلوی نقاشی، از طریق زبان تصویر به بازگویی جهان خود می‌ پردازد. مجله فرهنگی اورسی به عنوان حامی رسانه‌ ای با جشنواره فیلم بی کلام شروع به همکاری کرده است و در طول برگزاری این فستیوال گزارشی از فیلم های حاضر در جشنواره را منتشر می‌ نماید.

در این دوره جشنواره که از یازدهم اردیبشهت آغاز می‌شود و تا هفدهم ادامه دارد، ۷۰ فیلم در بخش بین‌الملل و ۴۵ فیلم در بخش ملی اکران خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۲ الی ۲۲ با مراجعه به پردیس ولیعصر دانشگاه هنر تهران به آدرس خیابان ولیعصر، رو به روی بزرگمهر، مهمان آثار جشنواره بین‌المللی فیلم بی‌کلام تهران باشند.

در این دوره بیش از دو هزار و سیصد فیلم به دبیرخانه جشنواره بین المللی بی کلام ارسال شده است . این تعداد فیلم شامل ۱۴۶۶ اثر خارجی و ۸۴۵ اثر از فیلمسازهای ایرانی در چهار گرایش مستند، داستانی، انیمیشن و تجربی می باشد و ۱۲۵ فیلم انتخاب شده در بخش ملی و بین الملل اکران می شوند.
نخستین جشنواره ی بین المللی فیلم بی کلام تهران، هیئت داوران بخش بین الملل خود را معرفی کرد. کامران شیردل، محمود کلاری، هایده صفی یاری، فاطمه معتمدآریا و دانا پولان آثار بخش مسابقه بین الملل را داوری خواهند کرد.

کامران شیردل، محمود کلاری، هایده صفی یاری، فاطمه معتمدآریا و دانا پولان

پوستر جشنواره فیلم بی کلام

جشنواره فیلم بی کلام تهران اردیبهشت فیلم صامت

پوستر جشنواره فیلم بی کلام توسط آرمین رنگانی، گرافیست و مشاور هنری این جشنواره، طراحی شده‌ است و روز چهارم اردیبهشت رونمایی شد.

وبسایت جشنواره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *