یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اصلی » فیلم کوتاه » تهران از چه می هراسد – علی مولوی

تهران از چه می هراسد – علی مولوی

تهران از چه می هراسد (۲۰۱۴)

“پنجاه انسان یک سوال”  پروژه‌ای جهانی و  در حال اجراست که این تجربه اجتماعی به بررسی تفکرات و ارتباطات انسانی در مکان‌های مختلف و بین مردم گوناگون در کل دنیا می پردازد.

پروژه Fifty People One Question سال ۲۰۰۸ در نیواورلئان آغاز شد و بعد از آن به سرتاسر دنیا سفر کرد و میلیون‌ها تماشاچی رو تحت تاثیر خودش قرار داد. این مجموعه فیلم‌ سعی دارد گوشه‌ای از حس نوع‌دوستانه را به تصویر بکشد. تا رویاها را کشف نماید ، شکست‌ها و ترس‌ها را بازگو کند، عکس‌العمل‌ها ، داستان‌ها و رمزها را نشان دهد که بعضی‌ از آنها به اشتراک گذاشته می‌شوند و تعدادی دیگر تکرار نشدنی هستند و غیرقابل بیان .

علی مولوی فیلم‌ساز ایرانی ، در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ سه فیلم‌کوتاه در راستای همین پروژه ساخته است. سه فیلم به نام‌های آرزو (Wish) ، قدرت (Ability) که در کانال تلگرام اورسی فرستاده شده و آخرین فیلم از این مجموعه تهران از چه می‌هراسد (Fear) . شاید دیدن عکس العمل مردم کشورهای مختلف به سوالات مختلف هم جالب باشد. نکته‌ای که در این فیلم‌ها به چشم می‌خورد و می‌توان مقایسه‌ای انجام داد این است که قشر جوان ایران در مقایسه با هم‌ نسل‌هایش در کشورهای دیگر از میزان ناامیدی و سرافکندگی بیشتری برخودار است و نمی‌تواند آینده‌ای روشن برای خودش متصور باشد و گواه این امر سطح بالای مهاجرت است که همه ما در بین دوستانمان با تمام وجود حس کرده‌ایم. با این وجود شاید چشم امید به دوران پساتحریم باشد و امیدی که همچنان برای خیلی از ما باقیست.

درباره کارگردان

علی مولوی متولد ۱۳۶۷ تهران. علی مدت سیزده سال است که به صورت مستقل در زمینه ساخت فیلم و ویدئو فعالیت می‌کند. در این بازه زمانی طیف وسیعی از پروژه‌ها از جمله پروژه‌های تبلیغاتی و بازی‌های کامپیوتری و معماری، را انجام داده است.

از فیلم‌های دیگر این کارگردان : آدم و حوا – سلف پرتره – گلدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *