یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اصلی » آرتیست ها » بیل پلیمتون پادشاه انیمیشن ایندی

بیل پلیمتون پادشاه انیمیشن ایندی

انیمیشن سگ نگهبان (Guard Dog) ساخته بیل پلیمتون (Bill Plymton) طنز تلخى که روایتگر موقعیت و وضعیت روانىِ افراد و جوامع ، قومیت ها ، نژادها و ملیت هاى دشمن پندار است. که در حالت حاد خود ، به صورت انفرادى به “روان گسیختگىِ پارانوئید” تبدیل میشود.
پارانویا یک بیمارى خطرناک است که فرد در آن حالت ، سلامت جانى ، مالى ، و به صورت کلى موقعیت خود را در وضعیت خطر میپندارد و در بعضى از حالتهاى حاد آن ، فرد ارتباط خود را با واقعیت از دست میدهد .
از دیدگاه نظریه “تحلیل رفتار متقابل” که توسط “اریک برن” ارائه شده است روان گسیختگى پارانوئید حالتِ پیشرفته و شدت یافته ایست از وضعیت ؛ “من خوب هستم ، شما خوب نیستید” به این معنا که ؛ فرد زندگى خود را به صورتى برنامه ریزى کرده است ، یا به اصطلاح نظریه تحلیل رفتار متقابل ، “پیش نویس زندگى” خود را به گونه اى عمل خواهد کرد که همیشه در وضعیت دفاعى قرار بگیرد ، این افراد همیشه خود را بالاتر از بقیه میدانند ، رئیس وار رفتار میکنند و خود را در هر موقعیتى محق میدانند و بعضا دچار نارسیسیزم و دگماتیسم نیز میشوند و ممکن است آسیب هاى جدى به دیگران برسانند ، افرادى که در ظاهر شاید موفق و شاد و برنده به نظر برسند و براى بالاتر بودن نسبت به بقیه در تقلایى دائمى به سر میبرند. این افراد به والدهایى از نوع “کنترل کننده مستبد” یا “انتقادگر منفى” تبدیل میشوند.

بیل پلیمتون

بیل پلیمتون متولد ۱۹۴۶،انیماتور سرشناس آمریکایی است که تمام دوره حرفه‌ای خودش را در راه تولید انیمیشن سپری کرده. عمده شهرت این هنرمند به خاطر کاندید شدن در اسکار سال ۱۹۸۷ بابت انیمیشن short your face و همین‌طور مجموعه انیمیشن‌های سگ نگهبان، سگ راهنما،هات داگ و هورن داگ بوده است.

بیشتر در مورد پلیمتون بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *