سه شنبه , ۱۹ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی » آرتیست ها » بداهه نوازی خشایار غلامی – آهنگ Little Blue Fog

بداهه نوازی خشایار غلامی – آهنگ Little Blue Fog

بداهه نوازی خشایار غلامی از آهنگش به نام Little Blue Fog را می بینیم.
خشایار غلامی دانشجوی رشته پزشکی در مجارستان است که تصمیم دارد برای ادامه تحصیل در رشته سینما به آلمان نقل مکان کند. او از سن ده سالگی موسیقی را با کیبورد آغاز کرده و بعد از آن به آموختن گیتار الکتریک نزد  فرزاد فخردینی پرداخته و در ادامه کار موسیقی خود، دوره جز را طی چند ماه با حمزه یگانه گذرانده است. دوره‌ای شش ماهه که از دید خود او باعث تغییر در گوش موسیقیایی و آشناییش با موسیقی جَز شده است.

گروه‌هایی مثل  Radiohead، Pink Floyd و Andrew Bird تاثیر زیادی بر روی موسیقی خشایار غلامی داشته است.
موسیقی او بیش از اینکه در قید و بند اصول کلاسیک باشد، بیانگر حس و حال درونی‌اش است و سعی می‌کند تا دغدغه‌های خود را از این طریق به مخاطب منتقل کند. به همین خاطر کارهای خشایار در سبک خاصی قرار نمی‌گیرد و متناسب با روند کارش تغییراتی در آن شکل میگیرد. خشایار قصد دارد برای کار کردن روی آلبومی فولک، به ایران بیاید. آلبومی متشکل از گیتار آکوستیک و وکال.

خشایار قطعه ای برای فیلم گاو برنزی ساخته است

«گاو برنزی» به کارگردانی بهمن ایران‌پور، فیلمی داکیودراما (Docudrama) است که به تجربه‌ی زندان و شرایطِ زندگیِ انسان معاصر می‌پردازد. مهدی چاکری و بهمن‌ ایران‌پور فیلم‌نامه‌ی «گاو برنزی» را بر اساس نامه‌های نادژدا تولوکونیکووا (از اعضای گروه فمنیست پانک راک “Pussy Riot” که در سال ۲۰۱۲ به دلیل برگزاری کنسرتی در کلیسای جامع ارتودوکس مسکو توسط دولت ولادیمیر پوتین به زندان انداخته شد) به اسلاوی ژیژک و نامه‌های زهر حمدون از زندان گوانتانامو نوشته‌اند. بازیگران فیلم در مکان‌های واقعی و مرتبط به زندگی شخصی‌شان و در شرایطی شبیه به زندان و بازجویی، از طریق روبرو شدن با تجربه‌ی زندان به واسطه‌ی متنی که به عنوان فیلمنامه در اختیارشان گذاشته شده است، به نقش‌آفرینی و بداهه‌پردازی در اجرای آن پرداخته‌اند تا به این میانجی، فیلمی درباره‌ی پیوند و ارتباط میان شرایط زندگی روزمره و شرایط زندان را در برابر دوربین به تصویر کشند. موسیقی «گاو برنزی» را خشایار غلامی‌ ساخته و تدوین فیلم توسط سینا اِنعام‌زاده انجام شده است. «گاو برنزی» که از تولیداتِ اخیرِ سینمای مستقل ایران است، در مراحل پایانی تولید بوده و به زودی آماده‌ی پخش خواهد شد.

اینستاگرام شخصی خشایار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *