شنبه , ۲۳ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی » فیلم کوتاه » انیمیشن Lost Cubert

انیمیشن Lost Cubert

انیمیشن lost cubert با نمایى از یک فضاى تک بعدى شبیه زهدان شروع می‌شود که فردى در آن محبوس و دچار روزمرگى است. تصویرى از یک مربع در مربعى دیگر!
مربع نمادِ ایستایى، هماهنگى، قانون، برابرى و عالى‌ترین شکل انسجام است که اشکالِ مستطیل و مثلث را نیز زایش می‌کند.
کاراکتر اصلى داستان، فردى است که گویا زندگى‌اش تحت تاثیر نیمکره چپ مغز اوست؛ دارای رفتارى بر اساس تحلیل هاى منطقى و قانونمند. او مانند یک ماشینِ از قبل برنامه‌ریزى شده عمل می‌کند!
با صداى آژیر گویا وقت آن رسیده است که آقاى کوبرت وارد سفرى ذهنى-روانى شود! نیمکره راست مغز او بیکار ننشسته است؛ فضایى که کل گرا، شهودى و غالبا هنرى است و سفرى شبیه به #تجرد_روح را براى او رقم می‌زند! کوبرت خود و دنیاىِ محبوس شده در آن را از زاویه‌اى دیگر مشاهده می‌کند. ترس وجودش را فرا گرفته و با استفاده از ذهن منطقى خود شروع به کدگذارى می‌کند، غافل از اینکه دنیاى جدیدى که تجربه می‌کند، دنیاى شهود و حضور است با آگاهى‌هایى از جنسی دیگر و متفاوت‌تر از ذهن حسابگر! کوبرت خود را رها کرده و به ابعادى دیگر از وجود شناخت پیدا می‌کند. مکعبى را می‌بیند که خودش در مربعى از آن، نوعى از زندگى را تجربه می‌کند. او مکعبی کوچک از یک روبیکِ پیچیده را تشکیل می‌دهد و در خودش گم شده است!
مربع داراى چهار زاویه و نماد عدد چهار است که خود سمبل هوشمندى است ، مکعب شکل پیشرفته مربع است مستحکمتر ، هوشمندتر و داراى قابلیت حرکت دَوَرانى در زاویه‌هاى مختلف است.
کوبرت شاهدى است بر جهان‌هایى موازى که در کمال هوشمندى طراحى شده است! انیمیشن lost cubert نمایشى است از مضامین عرفانى، حرکتى از جزء به کل و از کثرت به وحدت.

جنبش کفها ز دریا روز و شب
کف همی‌بینی و دریا نه عجب
مولانا


انیمیشن های کوتاه چهارشنبه ها در کانال تلگرام ارسال می گردد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *