یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اصلی » فیلم کوتاه » انیمیشن کوتاه Borrowed Time

انیمیشن کوتاه Borrowed Time

انیمیشن کوتاه Borrowed Time از نظر فیلمنامه ، موزیک ، خلق نماها و محتوا ، بسیار عالى عمل کرده است . داستان گویىِ ساده در قالب فرم ، درام مورد نظرِ کارگردان را به صورتى ایجاز گونه پیش میبرد .

“الیزابت کوبلر” در سال ١٩۶٩ مراحلى را براى سوگوارى طبقه بندى کرد ، این مراحل شامل ؛ ١-انکار ٢-خشم ٣-چانه زنى ۴-افسردگى ۵-پذیرش ، میباشند .
سوگوارى ؛ روندى طبیعى است که در مواجهه با مرگِ عزیزان صورت میگیرد ، که در صورت رویارویىِ درست و با طى کردنِ آگاهانه این روند ، مصیبت وارده میتواند باعت رشد روانى و تغییرات مثبت در فرد سوگوار شود .
مراحل سوگوارى طبیعى در بازه زمانى حداقلى ۶ ماه تا ١٢ ماه به طول مى انجامد اما کسانى که این مراحل را به درستى طى نکنند به زمان بیشترى نیاز پیدا میکنند و شاید سالیانِ سال نیز به طول انجامد و فرد مصیبت زده را دچار مشکلات روانى و افسردگى کند .
جانى به همراه پدر خود ، در پى یک تعقیب و گریز دچار سانحه میشوند جانى در تلاشى نافرجام براى نجات پدر خود به طور ناخواسته باعث مرگ پدر میشود و در این زمان ، او بحرانِ فراق را تجربه میکند ، ساعت جیبىِ پدر به نشانه گیر کردن جانى در این زمان ، از کار باز مى ایستد ، جانى دچار افسردگى شده و از روند مراحل سوگوارى به درستى عبور نکرده است ،و در مرور خاطراتِ خود او نیز دچار حادثه اى میشود که نیروى غریزه زندگى و بقا به او کمک میکند که بغض چند ساله او جارى شود ، با نفسى عمیق این بار سنگین از سینه او برداشته میشود . صداى تیک تاکِ ساعت و ادامه زندگى در همه جا به گوش میرسد ؛ جانى از مراحل سوگوارى گذر کرده است .

پ.ن: بعضى از روانشناسان و نظریه پردازان این روند را تا ١٨ مرحله نیز بسط داده اند.

وبسایت انیمیشن

✏️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *