سه شنبه , ۱۹ آذر ۱۳۹۸
صفحه اصلی » موسیقی » به همین سادگی – آلبوم سامان احتشامی و محمد سریر
آلبوم شادی تو سامان احتشامی محمد سریر

به همین سادگی – آلبوم سامان احتشامی و محمد سریر

کسی در بروکسل دکمه‌ای را می‌فشارد. خودش و صد نفر ِ اطرافش را منفجر می‌کند. دنیا عزادار می‌شود. او از ماشینی پیاده شده که موسیقی در ضبط صوتش پخش نمی‌شده. قبل از آن که سوار ماشین شود، جلیقه سنگین و بدرنگی را به خودش بسته، قبل از بستن جلیقه ریشش را برای شش ماه نتراشیده، جوان تر هم که بوده، موسیقی پخش نمی‌شده. صدای انفجار و بسته شدن ِ درهای زیادی را شنیده، اما موسیقی را نه. در کودکی خاک دیده و سنگ و تانک و دنیا سختی‌ها و لبه‌های تیزش را نشانش داده. هیچوقت، هیچوقت موسیقی نشنیده.

شاید اگر موسیقی ِ شاد می‌شنید، حتی برای چند دقیقه در کودکی‌اش، چشم‌هاش را رو به تانک‌ها و انفجارها می‌بست، گوشش را روی صدای ِ گوشخراش ِ جنگ می‌بست، بعد آن‌طرف ِ دنیا، ریش می‌تراشید و جلیقه‌های روشن می‌پوشید، در ماشینش پیانو گوش می‌داد و به پلیس ِ فرودگاه، لبخندی می‌زد…

آلبوم “شادی ِ تو” که از همکاری ِ سامان احتشامی و محمد سریری خلق شد، به ساده‎ترین حالت ِ ممکن موسیقایی شاد است، پیشروی ِ آوانگارد ندارد، پیچش موسیقایی ندارد و از هر نوع فرایندی که “سادگی” را مورد حمله قرار دهد دور است. این آلبوم شامل هشت قطعه  شاد و ساده‌ی ِ بی‌کلام ایرانی‌ست و در سال ۱۳۹۳ منتشر شده است، هرچند که گوش ِ همه ما با نغمه‌هاش، پیش از این‌ها آشنا بوده، در موسیقی ِ متن فیلم‌های ایرانی، در شادی‌ها، در ته ِ قلبمان.

یک نظر

  1. درود

    متن زیبایی بود، شاید اگر موسیقی گوش داده بود…

    سایت خوبی دارید.

    شاد باشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *