جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
صفحه اصلی » فیلم کوتاه » فیلم کوتاه مردی که سر نداشت

فیلم کوتاه مردی که سر نداشت

The Man Without a Head (2003) – ۱۷ mins

Director : Juan Diego Solanas
فلپس در فیلم مردی که سر نداشت مردی منزوی است در شهری صنعتی حاشیه دریا که در این روز خاص بر خلاف فضای فیلم و شخصیتش درونی اش بسیار شادمان است. او برای یک مراسم آماده می‌شود . مراسمی که برای شرکت در آن زنی که عاشقش هست نیز او را همراهی می‌کند. اما فلپس مشکلی دارد یا شاید از چشم او ایراد به نظر برسد. او سر ندارد و همین باعث می‌شود تا برای خرید یک سر که رضایت زوجش را جلب کند به بیرون از خانه می‌رود.

این فیلم هفده دقیقه‌ای سال ۲۰۰۳ نامزد نخل طلای کن به عنوان بهترین فیلم کوتاه شد و جایزه ی داوران بهترین فیلم کوتاه جشنواره کن را از آن خود کرد .

دیدگاه دوست خوبمان اکبر ساکی پیرامون این فیلم :

پرسونا ( نقاب )
ارائه شده توسط روان‌شناس سوئیسی کارل گوستاو یونگ عبارت است از آن چهره‌ی اجتماعی که فرد به دنیای بیرون ارائه می‌کند. به گفته یونگ: «نوعی ماسک دست‌ ساز٬ که فرد برای ایجاد نهایت تاثیرگذاری بر دیگران٬ و همین‌طور برای پنهان کردن ماهیت حقیقی خویش٬ از خود ابداع می‌کند».
شخصى که سر نداشت با تلاش براى بدست آوردن یک پرسونای جذاب و البته دروغین با تلاش و مکاشفه اى درونى، درنهایت با “خود ( EGO ) ” واقعىِ خود روبرو شد و مهمترین نکته پذیرش این حقیقت بود
بپذیریم که انسانى با نکاتِ منفى جذاب تر از انسانی خوب ولی دروغین است

کارگردان این فیلم خوان دیه‌گو سولاناس آرژانتینی متولد سال ۱۹۶۶ است که علاوه بر کارگردانی دارای سابقه تهیه کنندگی و فیلم نامه نویسی و فیلم برداری در سینما نیز هست. پدر این کارگردان ( سناتور فرناندو سولاناس ) نیز از جمله فیلم‌سازهای مطرح آرژانتین بوده است .

فیلم های این کارگردان :

 • The Man Without a Head ۲۰۰۳
 • Nordeste ۲۰۰۵
 • Jack Waltzer: On the Craft of Acting ۲۰۱۱
 • Upside Down ۲۰۱۲

 

فیلم Nordeste که یک درام – تریلر آرژانتینی – فرانسوی است موفق به حضور در بخش خارج از مسابقه جشنواره کن شد . آخرین ساخته خوان سولاناس فیلم Upside Down محصول مشترکی است از فرانسه و کانادا که در آن  Jim Sturges و  Kirsten Dunst نقش آفرینی می‌کنند .

 

۳ نظر

 1. ” پرسونا ( نقاب ) ”
  ارائه شده توسط روان‌شناس سوئیسی کارل گوستاو یونگ عبارت است از آن چهره‌ی اجتماعی که فرد به دنیای بیرون ارائه می‌کند. به گفته یونگ: «نوعی ماسک دست‌ ساز٬ که فرد برای ایجاد نهایت تاثیرگذاری بر دیگران٬ و همین‌طور برای پنهان کردن ماهیت حقیقی خود٬ از خود ابداع می‌کند».
  شخصى که سر نداشت با تلاش براى بدست آوردن یک پرسوناىِ جذاب و البته دروغین با تلاش و مکاشفه اى درونى، درنهایت با “خود(EGO) ” واقعىِ خود روبرو شد و مهمترین نکته پذیرشِ این حقیقت بود
  بپذیریم که انسانى با نکاتِ منفى جذاب تر از انسانی خوب ولی دروغین است ✍????

 2. 先日「スクラム現場ガイド」という書籍が出版され、訳者のひとりである安井さん(aka.やっとむさん)から名古屋アジャイル勉強会に献本いただきました。 この比較は一応は無難に纏めてあるけど、スペック比較表の無線LANでSurface Pro 3にIEEE802.11acが漏れています。 パタン 孤独 の グルメ
  ※登録手順の詳細は、『※※ こちら ※※』の記事を、よくご覧ください。 ۳月には主題歌『はいYES!』を収録したサントラが発売されます。
  ブザー ビート 出演 者 しかも、そこには۱۱٫۲MHz DSDというスペックでしか味わえない、張り詰めた空気がある。 顧客はNECからあるいはホンダから製品を買ったのであって、Microsoftやタカタと売買契約をしたわけではないのだ。
  孤独 な グルメ dvd
  JapanCertのMicrosoftの۷۰-۴۸۹の試験問題と解答は当面の市場で最も徹底的かつ正確かつ最新な模擬テストです。 ところで、このところ、この随想日記のスランプ期間に入った。 大人気の韓国ドラマ
  松っちゃんの生ボケと浜ちゃんの生つっこみに腹から笑ってきた。 新潟県柏崎市四谷1-14-40#۱۲۵۰۸;ールパーク柏崎 高橋裕 たかはしゆたか マイナーリーグ柏崎 ☎0257-22-6973]は、МLBメジャーリーグのユニフォームに勝手に背番号を貼り付けて店頭およびインターネットで販売しています(ライセンス契約法違反および商標法違反)。
  人気韓国ドラマ 単体ネットワークプレーヤーと肩を並べる、いや、それを凌駕するような優れた操作性や機能性を備えている。 バッテリ駆動時間۶セルバッテリが無難ではないかと思う。
  韓 流 ドラマ 奇 皇后

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *