دوشنبه , ۴ تیر ۱۳۹۷
صفحه اصلی » موسیقی » لودویکو ایناودی – اجرایی در میان یخ های قطبی

لودویکو ایناودی – اجرایی در میان یخ های قطبی

اتفاقی نادر است که یک پیانوی گرند در وسط آب‌ های قطب شمال غوطه ور و آهنگ‌ سازی برجسته مشغول نواختن آن باشد. لودویکو ایناودی بزرگ این رخداد را رقم زده و در میان یخ‌ های در حال ذوب مرثیه‌ ای نواخته تا شاید تلنگری باشد.

این اجرا که اخیرا توسط لودویکو ایناودی انجام شده، قسمتی از کمپین صلح سبز (Greenpeace) می باشد که با هدف جلب توجه رهبران کشورهای شرکت کننده در کمیسیون OSPAR به مسئله ذوب یخ های قطبی صورت گرفته است. کمسیون اُسپار از پانزده کشور اروپایی تشکیل شده تا محیط زیست آب‌ های آتلانتیک شمالی و قطب شمال را محافظت کنند.

ایناودی در توصیف این اتفاق اعلام کرده که تجربه‌ای بزرگ و شگفت‌انگیز بوده و ذکر نموده که خلوص و شکنندگی این منطقه را با چشمان خود دیده ام و تجربه خودم را بر روی بهترین استیج ممکن به وسیله قطعه‌ای موسیقیایی، توصیف نموده ام. از نظر او درک ارزش محیط زیست ازجمله یخ های قطبی نکته بسیار مهمی است.

پیش از این در اورسی ویدیویی از ایناودی، آهنگ ساز و نوازنده ایتالیایی پیانو ارسال شده بود. این ویدیو به آخرین آلبوم او به نام پروژه تارانتا که بر پایه یک مراسم آیینی به همین نام است ، ارتباط پیدا میکرد. حال و هوای این آلبوم ترکیبی ست از موسیقی فولک ایتالیایی و بومی آفریقای شمالی و نغمه‌ هایی از ترکیه.

دیدن ویدیو تارانتا

Ludovico Einaudi – Elegy For The Arctic

لودویکو ایناودی زاده ایتالیا ( ۱۹۵۵ ) پیانیست و آهنگ سازی ست که به صورت آکادمیک کار خود را در سبکِ کلاسیک آغاز نمود و در ادامه در ژانرهایی از جمله پاپ، راک، موسیقی جهان و فولک راه خود را ادامه داد. از آشناترین نواهایی که این هنرمند خلق کرده می توان به موسیقی متن فیلم هایی مثل The Intouchables و I’m Still Here اشاره کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *