پنج شنبه , ۲۸ تیر ۱۳۹۷
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » اختتامیه نخستین جشنواره فیلم بی کلام تهران
جشنواره فیلم بی کلام کامران شیردل، محمود کلاری، هایده صفی یاری، فاطمه معتمدآریا و دانا پولان

اختتامیه نخستین جشنواره فیلم بی کلام تهران

فایل صوتی بالا شامل بیانیه هیئت داوران جشنواره می باشد که در اختتامیه جشنواره فیلم بی کلام توسط استاد محمود کلاری قرائت شده است.
اختتامیه نخستین جشنواره فیلم بی کلام تهران به دبیری علیرضا قاسمی و کارگردانی سهیل گوهری پور در تالار فارابی دانشگاه هنر تهران با حضور مسئولین، هنرمندان و مشارکت پرشور مردم برگزار شد.

آیین اختتامیه این جشنواره روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه در محل تالار فارابی دانشگاه هنر و با حضور دکتر سید محسن هاشمی معاونت فرهنگی دانشگاه هنر برگزار شد.

وی در سخنرانی کوتاه خود در مورد کیفیت برگزاری این جشنواره گفت: این جشنواره در کشور بی بدیل و در جهان کم نظیر است، استقبال خارجی و داخلی از این جشنواره بسیار عالی بود و همه برگزارکنندگان را به وجد آورد.

علیرضا قاسمی نیز در ادامه افزود: ما در جهانی زندگی می‌کنیم که بیشتر حرف می‌ زنیم تا عمل کنیم و ما نیز این مفهوم جشنواره خود را به عمل خود در می‌آوریم و سخن را کوتاه می‌کنیم تا عمل نشان دهنده ما باشد، این جشنواره که حتی خود برگزارکنندگان آن به برگزاری آن با این موفقیت امید نداشتند با حمایت های مرکز گسترش سینمای تجربی و دانشگاه هنر تهران و وجود برگزار کنندگانی مصمم و با انگیزه به سرانجامی موفق رسید و اهداف و جای خود را بین مخاطبان هنر باز کرد و استقبال خوب مردم گویای این حرف بود.

نتایج داوری جشنواره فیلم بی کلام که در دو بخش داخلی و بین‌الملل برگزار شد به شرح زیر است :

نامزدهای بخش ملی:

نامزدهای بهترین فیلم مستند:

مستند «شبانکاران» به کارگردانی امیر محمد خوارزمی

مستند «در پناه بلوط» به کارگردانی مهدی نور محمدی

برنده بهترین فیلم مستند: «در پناه بلوط» به کارگردانی مهدی نور محمدی

نامزدهای بهترین داستانی:

«تهران، خانی آباد، ۱۳۶۶» به کارگردانی سیدعماد حسینی

«تنازع» به کارگردانی مسعود حاتمی

«شش و پنج دقیقه» به کارگردانی شهره رعایتی

برنده بهترین داستانی: تندیس این بخش به تشخیص هیات داوران به هر سه فیلم اهدا شد

نامزدهای بهترین انیمشن:

انیمیشن کوتاه «خانم گل میخکی» به کارگردانی سارا طبیب زاده

انیمیشن کوتاه «مرد خاکی» به کارگردانی مهسا سامانی

انیمیشن کوتاه «جیرینگ» به کارگردانی علیرضا نصرتی

انیمیشن کوتاه «دخترک آت‌آشغالی« به کارگردانی محمد زارع و شلاله خیری

انیمیشن کوتاه «چرا مگس را نباید کشت» به کارگردانی فرهاد علیزاده

برنده بهترین انیمشن: انیمیشن کوتاه «مرد خاکی» به کارگردانی مهسا سامانی

برنده بهترین فیلم تجربی: فیلم کوتاه «تهران» به کارگردانی مسعود معین

جایزه ویژه هیئت داوران:

انیمیشن کوتاه «خانم گل میخکی» به کارگردانی سارا طبیب زاده

مستند «شبانکاران» به کارگردانی امیر محمد خوارزمی

نامزدهای بهترین تدوین:

حمید نجفی راد برای تدوین فیلم کوتاه «تنازع»

مهدی موذنیان برای تدیون مستند «شبانکاران»

فرشاد عباسی و میثم رازفر برا تدوین فیلم کوتاه «شش و پنج دقیقه»

برنده بهترین تدوین: فرشاد عباسی و میثم رازفر برا تدوین فیلم کوتاه «شش و پنج دقیقه»

نامزد های بهترین تصویر:

محمد حدادی برای تصویربرداری فیلم کوتاه «تنازع»

مهدی نورمحمدی برای تصویرداری مستند «در پناه بلوط»

صادق زنگنه برای تصویرداری مستند «شبانکاران»

برنده بهترین تصویر: آرش فیوضی برای تصویربرداری فیلم کوتاه «فراز»

نامزدهای بهترین کارگردانی :

شهره رعایتی برای کارگردانی فیلم کوتاه «شش و پنج دقیقه»

سید عماد حسینی برای کارگردانی «تهران، خانی آباد، ۱۳۶۶»

برنده بهترین کارگردانی: مسعود حاتمی برای کارگردانی فیلم کوتاه «تنازع»

جایزه ویژه دبیر جشنواره : فیلم «سینکرونوسیتی» به کارگردانی محمد رضا رحیم پور

جایزه بهترین فیلم از دیدگاه تماشاگران: انیمیشن کوتاه «استریپی» به کارگردانی بابک و بهنود نیکویی

بخش بین‌الملل :

نامزدهای بهترین تدوین:

walk in frames

duellum

برنده ی بهترین تدوین : walk in frames

نامزدهای بهترین تصویر:

all there is

lost village

برنده بهترین تصویربرداری: lost village

نامزدهای بهترین انیمیشن :

birdy wouaf wouaf

electrofly

gans

blood money

autumn leaves

one day in july

برنده بهترین انیمیشن: gans و blood money

جایزه ویژه هیئت داوران: autumn leaves

نامزدهای بهترین مستند :

to be born

touch of freedom

this is joe

the breath of thundra

برنده های بهترین مستند: this is joe و to be born

نامزدهای بهترین فیلم داستانی:

۵:۵۵

puzzle

my awesome sonorous life

interval

duellum

lost village

بهترین فیلم داستانی: ۵:۵۵

نامزدهای بهترین تجربی:

focus on infinity

walk in frames

the loops of emptiness

chamber music

displacement

برنده بهترین فیلم تجربی: chamber music

جایزه ویژه دبیر جشنواره: focus on infinity

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران: dinner for few و toxic tale

 

وبسایت جشنواره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *